Facebook Pixel ''Καυτός'' Γιαμπουσέλε υπέταξε την Βιλερμπάν παρά τη ματσάρα του Λι! (ΒΙΝΤ
| 2024-02-01 23:42:00

''Καυτός'' Γιαμπουσέλε υπέταξε την Βιλερμπάν παρά τη ματσάρα του Λι! (Hls)

Τίποτα δε σταματά τους πρωταθλητές Ευρώπης.

Ο Γκέρσον Γιαμπουσέλε με 26 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα ήταν ο κορυφαίος της Ρεάλ και οδήγησε τη «Βασίλισσα» σε ακόμη μία επιβλητική νίκη. Για την Βιλερμπάν ο καλύτερος με διαφορά ήταν ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού, Πάρις Λι που μέτρησε 23 πόντους, 3 ριμπάουντ και 7 ασίστ.

Η Ρεάλ έκανε δυναμικό μπάσιμο στην αναμέτρηση, θέλοντας να «καθαρίσει» από νωρίς το ματς, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενη με 24-18, με τους Μαδριλένους να έχουν προβάδισμα 10 πόντων στο ημίχρονο (45-35). Η κυριαρχία της ισπανικής ομάδας συνεχίστηκε και στη τρίτη περίοδο και η διαχείριση στο τέλος επέτρεψε στους Γάλλους να φύγουν με μια όχι και τόσο βαριά ήττα.

Δείτε τα στιγμιότυπα στην κορυφή του κειμένου!