Facebook Pixel Μπάγερν Μονάχου - Ζαλγκίρις Κάουνας: Νίκησε η γερμανική ομάδα
| 2024-03-15 23:39:00

Όσο ζει, ελπίζει η Μπάγερν - Νίκησε τη Ζαλγκίρις και ψάχνει θέση στη 10άδα! (Hls)

Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο επικράτησε και τώρα δίνει το μεγάλο αγώνα για να μπει στα play in.

Η Μπάγερν Μονάχου πήρε σημαντική νίκη απέναντι στη Ζαλγκίρις με 64-58, διατηρώντας ζωντανές τις όποιες ελπίδες της για είσοδο στα play in της Euroleague!

Οι Βαυαροί μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγούνταν με 18-10 στη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου ενώ ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο στο +12 (33-21).

Οι Γερμανοί συνέχισαν να υπερτερούν των Λιθουανών και στη τρίτη περίοδο, έχοντας σταθερά διψήφια διαφορά, μπαίνοντας στην τέταρτη περίοδο με γερό προβάδισμα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Ζαλγκίρις έριξε την διαφορά έως και τους τέσσερις πόντους (60-56), 20'' πριν το φινάλε.

Ο Ντέβιν Μπούκερ πήγε στην γραμμή των βολών στα 17.8'' πριν την λήξη, με τον Αμερικανό να κάνει 2/2 βολές ενώ οι Κίναν Έβανς και Μπολμάρο διαμόρφωσαν το τελικό 64-58.

Έτσι, με αυτή τη νίκη η Μπάγερν ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-16 και έπιασε Παρτιζάν και Βαλένθια στην μάχη που γίνεται για την 10η θέση, που δίνει και το τελευταίο εισιτήριο για τα play in.

Δείτε τα στιγμιότυπα στην κορυφή του κειμένου!