Μετά την ήττα της ΑΕΚ Β' από τον Απόλλωνα Σμύρνης, ούτε ο Ολυμπιακός Β' κατάφερε να πάρει τη νίκη στην πρώτη αγωνιστική της Superleague 2.

Η Επισκοπή προηγήθηκε στο 90' με τον Χοβανισιάν όμως στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λιάτσος ισοφάρισε για τον Ολυμπιακό στο τελικό 1-1. Οι Ερυθρόλευκοι του Γιαννάκη Οκκά από το 64ο λεπτό αγωνίζονταν με 10 παίκτες λόγω κόκκινης (δεύτερη κίτρινη) που δέχθηκε ο Μαυρουδής.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Πολίτης, Κούτσιας, Κεφαλάς, Λάμτσε, Εμπουέλε, Σαμουρκασόβι (59′ Κρίκλοου), Σκεντεράι (84’ Νταμπίζας), Σταθόπουλος (73′ Βουκελάτος), Χοβανισιάν, Παπαδόπουλος (73′ Αμπαφού).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β (Οκκάς): Στουρνάρας, Αποστολόπουλος, Νταμπό, Κωστή, Νίκολιτς, Μαυρουδής, Μαρίνος (72′ Κουτσίδης), Βοΐλης, Χρυσόπουλος, Κινκουέ, Καράκουτης (60′ Τσέλιος).

Στο έτερο ματς του Σαββάτου (5/11), Πανσερραϊκός και Θεσπρωτός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: "Τί φοβάται ο Μίτσελ; Χαμένος ο Λουτσέσκου! Ορισμός του κόουτς ο Αλμέιδα - Δικαίωση Γιοβάνοβιτς"