Facebook Pixel Γιώργος Γιακουμάκης: Σκόραρε, έδωσε ασίστ και έστειλε την Ατλάντα στον τελικό!
| 2023-11-08 19:27:00

’’Καυτός’’ Γιακουμάκης: Σκόραρε, έδωσε 2 ασίστ και έστειλε την Ατλάντα στον... τελικό! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακόμη ένα εκπληκτικό ματς από τον Έλληνα στράικερ, που είναι σε δαιμονιώδη κατάσταση.

Γιώργος Γιακουμάκης: Στο δεύτερο ματς που έδωσε στα playoffs του MLS, ο Γιώργος Γιακουμάκης έδωσε ποδοσφαιρική παράσταση! Η Ατλάντα Γιουνάιτεντ αντιμετώπισε την Κολόμπους και έστειλε την ομάδα του στον τελικό. Καθοριστικό ρόλο έπαιξε ο διεθνής επιθετικός. Ο Γιακουμάκης σκόραρε στο 38ο λεπτό και έδωσε προβάδισμα στο σύλλογό του. Οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν στο 45ο λεπτό και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, τα πράγματα άλλαξαν και ο Γιακουμάκης ανέλαβε δράση αλλάζοντας όμως πόστο. Άφησε το σκοράρισμα και έπιασε τη δημιουργία, καθώς μοίρασε δύο ασίστ και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 4-2! Έτσι, η Ατλάντα πάει στο τρίτο ματς για... τελικό τα ξημερώματα της Κυριακής.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Συμβιβασμός για να μείνει ελεύθερος ο Λημνιός - Γκελ σε δύο μεγάλες ελληνικές ομάδες - Αδυναμία του κοουτς!