Facebook Pixel Δημήτρης Γούτας: Ο Γούτας το πήρε πάνω του και οδήγησε την Κάρντιφ στη νίκη κόντρα στη Μίλγουολ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-12-09 21:17:00

Ακόμη ένα τέρμα από τον Έλληνα στόπερ στην Τσάμπιονσιπ.

Η Κάρντιφ υποδέχθηκε τη Μίλγουολ για το παιχνίδι της Τσάμπιονσιπ, την τύχη του οποίου καθόρισε ο διεθνής κεντρικός αμυντικός Δημήτρης Γούτας! Ο Έλληνας άσος πήρε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρολς στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης και σημείωσε το 1-0, το οποίο όπως αποδείχθηκε ήταν και το τελικό σκορ.

Ο Γούτας έχει καταγράψει ήδη 20 εμφανίσεις στο φετινό πρωτάθλημα έχοντας και 3 γκολ, με την Κάρντιφ να βρίσκεται στην 7η θέση με 30 βαθμούς. Στον αγώνα αυτό συμμετείχε και ο έτερος Έλληνας της ομάδας, Μανώλης Σιώπης, ο οποίος αντικαταστάθηκε στο 89ο λεπτό!