Την εντυπωσιακή της φετινή πορεία συνέχισε η Λεβερκούζεν που επικράτησε εκτός έδρας της Χοφενχάιμ με 3-2 σε αναμέτρηση για την 10η αγωνιστική της Bundesliga.

Έτσι οι «ασπιρίνες» παρέμειναν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 28 βαθμούς. Αντίθετα την όγδοη ήττα της γνώρισε η Ουνιόν, που ηττήθηκε στο Βερολίνο από την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης με το «καθαρό» 3-0.

Αυτή ήταν η τρίτη νίκη στα τελευταία τέσσερα ματς για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στο Conference League, που ανέβηκε στην 7η θέση.

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε η Μάιντζ που επικράτησε με 2-0 της Λειψίας και «ξεκόλλησε» από την τελευταία θέση ενώ ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση της Κολωνίας με την Άουγκσμπουργκ.

Σε ό,τι αφορά στην αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Europa League, Φράιμπουργκ, αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με την Γκλάντμπαχ. Μάλιστα η Φράιμπουργκ κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με πέναλτι του Γκρίφο στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.