Facebook Pixel Νίκη... Ch. League για Λειψία
| 2024-04-20 19:38:00

Νίκη... Ch. League για Λειψία, ματσάρα 4-3 στο Χόφενχαϊμ-Γκλάντμπαχ! (Vids)

Τα αποτελέσματα στη Bundesliga.

Η Λειψία δυσκολεύτηκε πολύ στην έδρα της Χάιντενχαϊμ, αλλά κατάφερε στα τελευταία λεπτά να πάρει τη νίκη με 2-1, στο πλαίσιο της 30ής αγωνιστικής της Bundesliga, και παρέμεινε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, που δίνει το εισιτήριο για το Champions League της επόμενης σεζόν.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σέσκο στο 42ο λεπτό, με τη Χάιντενχαϊμ να βρίσκει το γκολ της ισοφάρισης με τον Ντοβεντάμ για να έρθει ο Οπέντα στο 85' να δώσει τη νίκη στην ομάδα της Λειψίας.

Από εκεί και πέρα η Βόλφσμπουργκ νίκησε την Μπόχουμ με 1-0 και απομακρύνθηκε από τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ η τελευταία της βαθμολογίας και «καταδικασμένη» Ντάρμαστ νίκησε μέσα στην Κολωνία με 2-0 και ουσιαστικά παρέσυρε και την τοπική ομάδα μαζί της στον γκρεμό.

Τέλος, ματσάρα έγινε ανάμεσα σε Χόφενχαϊμ και Γκλάντμπαχ, με την πρώτη να επικρατεί τελικά με το εντυπωσιακό 4-3.