Η εμπειρία της Ντιναμό επικράτησε της πιτσιρικαρίας της Φέγενορντ. Στο Κιέβο οι Ολλανδοί ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν, αλλά οι Ουκρανοί που στην επανάληψη έκαναν ό,τι ήθελαν, γύρισαν το ματς και το πήραν με 2-1. Ο Σάκεν (49') με πλασέ από τη μικρή περιοχή ανενόχλητος έκανε το 0-1 και από εκείνη τη στιγμή και μετά η ομάδα του δεν πέρασε ξανά το κέντρο. Χαρακτηριστικό είναι ότι δεν κέρδισε ούτε ένα κόρνερ σε όλο το 90λεπτο.

Η Ντναμό ανέβασε πολύ την απόδοση της και δεν άργησε να ισοφαρίσει. Στο 56' έγινε ένα φάουλ και ο τερματοφύλακας των Ολλανδών έδιωξε λανθασμένα στην πλάτη του Ιμερς, στον οποίο και χρεώθηκε το αυτογκόλ. Στο 76' ο Ιντέι με κεφαλιά έκανε το 2-1 και οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να καθαρίσουν ακόμα και την πρόκριση εάν ήταν πιο προσεκτικοί. Ειδικά ο Ιντέι που σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι (78') και αστόχησε σε τετ α τετ λίγο πριν το φινάλε.

Τα υπόλοιπα παιχνίδια του Γ' προκριματικού (Τετάρτη)
Μπάτε Μπορισοφ (Λευκορωσία) – Ντεμπρέτσεν (Ουγγαρία)