Facebook Pixel Ligue 1: Τα είδε... όλα η Παρί - Λύτρωση με Εμπαπέ στο 89’ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-10-29 16:32:00

Τα είδε... όλα η Παρί - Λύτρωση με Εμπαπέ στο 89’ (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Παριζιάνοι έφτασαν πολύ κοντά σε γκέλα κόντρα στην Μπρεστ, αλλά τους ξελάσπωσε ο Γάλλος σούπερ σταρ, χαρίζοντάς τους τη νίκη με 3-2.

Ο Κιλιάν Εμπαπέ με δύο γκολ έδωσε ξανά τη λύση βγάζοντας από το αδιέξοδο την Παρί Σεν Ζερμέν στη σημαντική νίκη στην έδρα της αξιόμαχης Μπρεστ με 3-2, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στη Ligue 1.

Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε ξεκίνησε δυνατά το ματς και στο πρώτο ημίωρο κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 χάρη στα γκολ των Ζαίρ-Εμερί (16') και Εμπαπέ (28'), αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και έφθασαν στην ισοφάριση με τα τέρματα των Μουανιέ (43') και Ντουαρόν (52').

Η Παρί στα τελευταία λεπτά πίεσε για τη νίκη και τα κατάφερε στο 89ο λεπτό με το μεγάλο αστέρι και αρχηγό της.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ της 10ης αγωνιστικής και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Κλερμόν-Νις       0-1