Premier League: Με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 2-1 την Μπράιτον στο «Ολντ Τράφορντ» και εδραιώθηκε στην 2η θέση της κατάταξης της Premier League, μετά την ήττα της Λέστερ από τη Μάντσεστερ Σίτι.

Ο Ντάνι Γουέλμπεκ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, αλλά οι «κόκκινοι διάβολοι» με αντεπίθεση διαρκείας στο β΄ μέρος ανέτρεψαν τα εις βάρος τους δεδομένα, με τους Ράσφορντ και Γκρίνγουντ.

Με δύο γκολ σ' ένα τρίλεπτο προς το τέλος ο Τρεζεγκέ χάρισε τη νίκη στην Αστον Βίλα (3-1), στο Μπέρμιγχαμ, επί της Φούλαμ, για την 30ή αγωνιστική της Premier League, και τη «βύθισε» ακόμη περισσότερο στις περιπέτειες υποβιβασμού.

Η ομάδα του Λονδίνου προηγήθηκε με τον Μίτροβιτς στο 61ο λεπτό, αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει την πολύτιμη νίκη, καθώς ο Τρεζεγκέ (78', 81') γύρισε το ματς και λίγο αργότερα ο Γουότκινς στο 87' διαμόρφωσε το τελικό σκορ.