Ήταν ένα απίστευτο παιχνίδι. Ένα ματς που είχε αθροιστικά 29 τελικές προσπάθειες. Έφτασε τις 15 η Μπόρνμουθ, έμεινε με μία λιγότερη η Νιούκαστλ, 1-1 το τελικό αποτέλεσμα ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Και μία συνάντηση με… δραματικό φινάλε, αν αναλογιστεί κανείς τι ακριβώς συνέβη στο 3ο από τα έξι λεπτά καθυστερήσεων που έκαναν την εμφάνισή τους.

Οι γηπεδούχοι είχαν κόρνερ, ο Ουατάρα πήδηξε ψηλότερα από όλους και έκανε το 2-1. Ωστόσο, ο επόπτης σήκωσε τη σημαία και το γκολ ακυρώθηκε αρχικά, για χέρι του σκόρερ, μετά την κεφαλιά.

Ο VAR ανέλαβε την εξέταση της φάσης και συμφώνησε. Το γκολ δεν μετρά. Και εκεί, «ξέσπασε» ο Ιραόλα, ο οποίος δεν σταμάτησε να φωνάζει και να επισημαίνει πως η κεφαλιά έγινε και μετά, είναι φυσικό να βρει η μπάλα στο χέρι.

Δέχθηκε κίτρινη κάρτα, το ματς ολοκληρώθηκε στην ισοπαλία και τα παράπονά του ήταν έντονα, και μετά από τη λήξη της συνάντησης!

Πηγή: england365.gr