Σε νικηφόρα τροχιά παρέμεινε η Λίβερπουλ στην Premier League, επικρατώντας εύκολα της Μπρέντφορντ με 2-0 την Κυριακή (25/8) στο «Άνφιλντ».

Ο Λουίς Ντίας άνοιξε το σκορ στο 13’, σε μια πολύ γρήγορη αντεπίθεση των παικτών του Άρνε Σλοτ, με τους «κόκκινους» να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ πριν ολοκληρωθεί το α’ ημίχρονο.

Το ίδιο συνέβη και στην επανάληψη, πολλοί θα πίστευαν ότι θα μπορούσε η Λίβερπουλ να τιμωρηθεί για την αστοχία της με μια ενδεχόμενη ισοφάριση των φιλοξενούμενων, αλλά όλα τελείωσαν στο 70’ και ήταν ο Σαλάχ εκείνος που με πλασέ από δεξιά της περιοχής σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Χάκπο στο 81’ είχε δοκάρι και οι reds έκαναν το 2 στα 2, μία εβδομάδα πριν το μεγάλο ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Ολντ Τράφορντ».