Serie A: Δεν έδειξε... έλεος στο «Μεάτσα» η Ίντερ, επικρατώντας της Αταλάντα, με 4-0, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Serie A. Το αυτογκόλ του Τζιμσίτι στο 4ο μόλις λεπτό... απλώς «άνοιξε την όρεξη» της πρωταθλήτριας Ιταλίας. Το αυτογκόλ του Τζιμσίτι ήρθε από προβολή σε γύρισμα του Τουράμ με την μπάλα ν' αλλάζει πορεία. Η Ίντερ διπλασίασε τα τέρματά της στο 10΄ με βολέ του Μπαρέλα. Και με δύο γκολ του Μάρκους Τουράμ, στο 47΄ & στο 56΄, οι «νερατζούρι» έφτασαν τους 7 βαθμούς και «έπιασαν» την Τορίνο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα που λίγο νωρίτερα είχε πάρει το «διπλό» στη Βενετία.

Συγκεκριμένα, με γκολ του Σαούλ Κοκό στο 86΄ η Τορίνο επικράτησε με 1-0 της Βενέτσια, στο ματς που «άνοιξε την αυλαία» της 3ης αγωνιστικής στη Serie A. Στην έξοδό της στη Βενετία, η ομάδα του Πάολο Βανόλη... φλέρταρε με τη «λευκή» ισοπαλία και τον έναν βαθμό για 86 λεπτά, αλλά ο 25χρονος σέντερ μπακ, Σαούλ Κοκό, της χάρισε το «τρίποντο» στο τέλος, μέσα στο "Stadio Pier Luigi Penzo". Η Τορίνο μετρά πλέον 7 βαθμούς και βρίσκεται προσωρινά μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Serie A. Στον αντίποδα, η Βενέτσια έμεινε με τον έναν βαθμό.