Μπορεί ο Μπάμπης Κωστούλας να έχει παίξει μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα μόνο για 45 λεπτά, αλλά ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ τον πιστεύει πολύ.

Ο 17χρονος επιθετικός του Ολυμπιακού είχε ξεκινήσει βασικός στο εκτός έδρας 2-0 επί του Βόλου, αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον Ελ Κααμπί κι έκτοτε δεν έχει πάρει άλλο χρόνο συμμετοχής.

Ο Μπάμπης Κωστούλας
InTime/ΜΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Ωστόσο, ο Μεντιλίμπαρ τον έχει στα πλάνα του, γνωρίζοντας ότι μόνο με Ελ Κααμπί και Γιάρεμτσουκ δεν μπορεί να βγει η χρονιά στην επίθεση των Πειραιωτών, ενώ ο νεαρός άσος πέτυχε και δύο γκολ με την Κ19 στο πρόσφατο 6-0 επί του Παναιτωλικού για το αντίστοιχο πρωτάθλημα των Νέων.

Έτσι, ο Κωστούλας αναμένεται το προσεχές διάστημα να πάρει και πάλι τις ευκαιρίες του στην πρώτη ομάδα των κατόχων του Conference League.