Οι παίκτες της Φενερμπαχτσέ νίκησαν εκτός έδρας στην Αττάλεια με σκορ 2-0 και στο επίκεντρο βρέθηκε για άλλη μια φορά ο προπονητής της Φενέρ, ​​Ζοζέ Μουρίνιο.

Ο Πορτογάλος προπονητής δέχθηκε κίτρινη κάρτα στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης για μια ασυνήθιστη κίνηση.

Η Φενέρμπαχτσε προηγήθηκε στο 63ο λεπτό με γκολ του Ντούσαν Τάντιτς και στο 78' ο Τζέκο τίναξε τα δίχτυα, αλλά ο διαιτητής ακυρώνει το γκολ του εκπροσώπου της Βοσνίας λόγω αντικανονικού πλασέ. Αυτό εξόργισε τον Μουρίνιο, ο οποίος αποφάσισε να επισημάνει το λάθος του σε όλο τον κόσμο.

Πήρε το φορητό υπολογιστή, βρήκε μια αμφιλεγόμενη κατάσταση, διέκοψε την εγγραφή και μετά το έβαλε μπροστά στην κάμερα της τηλεόρασης.

Λόγω της κίνησης που έκανε δέχθηκε κίτρινη κάρτα και μετά τον αγώνα εξήγησε γιατί το έκανε.

"Δεν ήταν οφσάιντ. Κοιτάζοντας τον αριστερό μπακ, ο Τζέκο δεν ήταν οφσάιντ. Αυτή η θέση ήταν καθαρή", είπε ο Μουρίνιο.