Facebook Pixel "Παραλίγο" σκόρερ ο Κυργιάκος (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-08-06 22:26:00

"Παραλίγο" σκόρερ ο Κυργιάκος (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Λίβερπουλ νίκησε 2-0 σε φιλική αναμέτρηση την Βαλένθια των πολλών αλλαγών, με τον Σωτήρη Κυργιάκο να μπαίνει ως αλλαγή, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ως σκόρερ να σημειώνεται ο Κάιτ.

Το σκορ άνοιξε ο Άντι Κάρλο στο 8', όταν ο Νταβίδ Αλμπέλδα γύρισε απρόσεκτα τη μπάλα προς τα πίσω. Ο Άγγλος επιθετικός κυνήγησε την φάση και με διπλή προσπάθεια κατάφερε να σκοράρει.

Το... κερασάκι όμως της νίκης των “κόκκινων” ήρθε στο 90'. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Φάμπιο Αουρέλιο εκτέλεσε το φάουλ και ο Ντιρκ Κάιτ προσπάθησε να σκοράρει, όμως στην φάση συμμετέχει και ο Κυργιάκος, ο οποίος φαίνεται πως στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Στην ιστοσελίδα όμως της Λίβερπουλ το γκολ χρεώνεται στον Ολλανδό, οπότε τζάμπα η χαρά για τον Έλληνα αμυντικό, που είχε περάσει στο γήπεδο λίγα λεπτά πριν.