Facebook Pixel Ολυμπιακός - Γουλβς: Αγριεμένη η Γουλβς, τρομερή ανατροπή μέσα στην Τότεναμ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-03-01 18:12:00

Αγριεμένη η Γουλβς, τρομερή ανατροπή μέσα στην Τότεναμ! - Γλίτωσε από... θαύμα η Γιουνάιτεντ (Vid)

Μεγάλη νίκη με 3-2 για την αντίπαλο του Ολυμπιακού.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, Γουλβς, επιβεβαίωσε το γεγονός ότι βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα, φεύγοντας με νίκη (3-2) από το Λονδίνο με αντίπαλο την Τότεναμ!

Οι "λύκοι" έμειναν πίσω στο σκορ από τον Μπέργκβαιν στο 13', ισοφάρισαν με τον Ντόχερτι στο 27', αλλά δέχθηκαν δεύτερο γκολ από τον Οριέ στο 45'.

Παρ΄ όλα, η ομάδα του Νούνο Εσπίριτο Σάντο αντεπιτέθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, ισοφάρισε με τον Ζότα στο 57' και πήρε τη νίκη με 3-2 χάρη σε γκολ του Χιμένες στο 73'.

Το αποτέλεσμα αυτό ανέβασε τη Γουλβς στην 5η θέση, σε ισοβαθμία με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία απέφυγε την ήττα αποσπώντας 1-1 στην έδρα της Έβερτον. Ο Ντε Χέα έκανε απίστευτη γκάφα για το 1-0 της Έβερτον, η Γιουνάιτεντ ισοφάρισε με τον Φερνάντες και στις καθυστερήσεις ακυρώθηκε γκολ της Έβερτον για... παθητικό οφσάιντ, σε μια απίθανη φάση!