Facebook Pixel Champions League: Δείτε τα highlights του Ντόρτμουντ - Σεβίλλη και Γιουβέντους - Πόρτο
| 2021-03-10 01:06:00

Ματσάρες σε Τορίνο και Ντόρτμουντ - Την... έκανε η Πόρτο, λίγο έλειψε και η Σεβίλλη(ΒΙΝΤΕΟ)

Με δύο εκπληκτικά παιχνίδια άρχισαν οι δέυτερες αναμετρήσεις για τους 16 του Champions League

Champions League: Με δύο αγώνες για… γερά νεύρα και πολλές ανατροπές ξεκίνησαν οι αγώνες της φάσης των 16. Κι αν στη πρώτη αναμέτρηση η Ντόρτμουντ με 2 γκολ του Χάαλαντ προηγήθηκε με 2-0 η Σεβίλλη, λίγο έλειψε να στείλει τον αγώνα στην παράταση με τα δύο τέρματα του Ελ Νεσιρι. Κι αν στη Γερμανία δεν έγινε η εκπληκτική Πόρτο έστειλε το ματς στην παράταση, με το 2-1 να είναι το τελικό σκορ, όμως με τον Σέρτζιο Ολιβέιρα να σημειώνει δύο γκολ και παρά την ήττα της με 3-2, απέκλεισε τη Γιουβέντους και βρίσκεται στα προημιτελικά του Champions League.