Facebook Pixel Champions League: Ο Εμπαπέ με... buzzer beater σκότωσε τη Ρεάλ - Πάρτι της Σίτι στην Λισαβόνα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-02-16 00:37:00

Οι Παριζιάνοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με την Βασίλισσα με τον Γάλλο σούπερ σταρ να... απονείμει τη δικαιοσύνη, ενώ οι Πολίτες είναι ήδη στην επόμενη φάση του Champions League μετά το σαρωτικό πέρασμα από την Πορτογαλία.

Champions League: Σαρωτική η Μάντσεστερ Σίτι από την Λισαβόνα καθώς με δύο γκολ από τον Μπερνάντο Σίλβα και από ένα από Μαχρέζ, Φόντεν και Στέρλινγκ πέρασε με 0-5 από την έδρα της Σπόρτινγκ και είναι ήδη στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Την ίδια στιγμή η Παρί ήταν καλύτερη απέναντι από την Ρεάλ, είχε ευκαιρίες και είδε τον Λιονέλ Μέσι να χάνει πέναλτι, με τον Κουρτουά να του το αποκρούει, και ενώ οι πάντες πίστευαν πως το μεγάλο ντέρμπι δεν θα είχε νικητή, ο Κιλιάν Εμπαπέ με εκπληκτική ενέργεια στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 1-0 και έδωσε προβάδισμα στους Γάλλους.