Facebook Pixel Super League 2: Αιγάλεω από τα... παλιά βλέπει ψηλά - Ήττα που τα φέρνει όλα... τούμπα για Λεβαδειακό στην Κρήτη (vid)
| 2022-02-20 22:45:00

To Σίτι πήρε πολύ σημαντική νίκη με 1-0 απέναντι στην Ιεράπετρα και ανέβηκε στην δεύτερη θέση της Super League 2, ενώ την ίδια στιγμή ο Λεβαδειακός έχανε με 3-1 από τα Χανιά βάζοντας... φωτιά στο πρωτάθλημα.

Super League 2: Σούπερ Αιγάλεω που πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στην Ιεράπετρα, με γκολ του Αρναρέλλη στο 47', κάτι  που το φέρνει στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος ισοβαθμώντας με Καλαμάτα και Καλλιθέα, με το Σίτι πάντως να μην έχει αγώνα λιγότερο σε αντίθεση με τις άλλες δύο ομάδες.

Την ίδια στιγμή τα Χανιά έβαλαν στοπ στο αήττητο σερί του Λεβαδειακού επικρατώντας με 3-1, με δύο γκολ του Μπαΐροβιτς (55', 56') και του Βασιλόγιαννη στις καθυστερήσεις, με τον Νίλι να μειώνει στο 74'. Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για τη Ζάκυνθο που επικράτησε 1-0 του Ηροδότου χάρη σε τέρμα του Κούνια, στο… νησιώτικο ντέρμπι ο Διαγόρας λύγισε τη Ρόδο με 1-0. Τέλος, ο Εργοτέλης επικράτησε 2-1 της Κηφισιάς.

Μεγάλη ανατροπή έκανε η ομάδα του Πιερικού στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Καβάλα στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη» με τα γκολ των Ντίνα και Ζαφειράκη, ενώ ο Απόλλωνας Πόντου ηττήθηκε στον Βόλο από τη νίκη από το γκολ του Μιράντα στο 44ο λεπτό.