Facebook Pixel Superleague 2: Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ Β' με Καβάλα - Ροπαλιά Βέροιας σε Ηρακλή - "Αέρας" η Λιβαδειά (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-03-30 17:19:00

Επιστροφή στις νίκες για τον Λεβαδειακό που πέρασε σαν... αέρας από την Ρόδο, ενώ η Βέροια διέλυσε τον Γηραιό, με την δεύτερη ομάδα του Δικεφάλου του Βορρά να μένει στο 1-1 με την Καβάλα εκτός έδρας.

Superleague 2: Μεγάλη νίκη για τον Λεβαδειακό, που μετά την ισοπαλία με την Καλλιθέα πέρασε με 4-0 από την Ρόδο αυξάνοντας τη διαφορά από στους έξι βαθμούς από την Καλλιθέα και τα Χανιά.

Οι Βιωτοί άνοιξαν το σκορ στο 45+1' με τον Πολέτο, με τον Νίλι στο 55' ναι κάνει το 2-0 και έξι λεπτά μετά ήταν η σειρά του Μουτίνιο να χριστεί σκόρερ. Ο Πολέτο πέτυχε ένα ακόμα γκολ στο 74', διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Την ίδια ώρα η Κηφισιά, με γκολ του Καλύβα, κέρδισε με 1-0 το Αιγάλεω εντός έδρας, αποτέλεσμα που την  ανέβασε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, ενώ στο ντέρμπι της Κρήτης η Επισκοπή νίκησε με 1-0 τον Ηρόδοτο, με τέρμα που πέτυχε ο Νταρζίσιο στην εκπνοή του πρώτο ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

17. Ζάκυνθος 17 (26 ματς)

Στον άλλο όμιλο η Βέροια έκανε ακόμα ένα πολύ σημαντικό βήμα για την πρώτη θέση, καθώς με γκολ του Γιακουμάκη στο 6' και δύο του Πασά (11' και 46') κέρδισε με 3-1 τον Ηρακλή, που μείωσε στο 46' με τον Ντένζελ. Την ίδια ώρα ο ΠΑΟΚ Β' δεν κατάφερε να νικήσει στην Καβάλα την ομώνυμη ομάδα, με τους γηπεδούχους να είναι αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Καϊουμπι στο 13' και τον Δικέφαλο να ισοφαρίζει στο 44' με εύστοχο πέναλτι του Κούτσια.