Facebook Pixel Serie A: Ονειρεύεται ξανά η Ρόμα - Με "όργια" Ντιμπάλα πάτησε στη 2η θέση (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-02-04 21:09:00

Ονειρεύεται ξανά η Ρόμα - Με "όργια" Ντιμπάλα πάτησε στη 2η θέση (ΒΙΝΤΕΟ)

Εκπληκτική εμφάνιση από τον Αργεντινό παγκόσμιο πρωταθλητή, ο οποίος μοίρασε δύο ασίστ και οδήγησε την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο σε νίκη με 2-0 επί της Έμπολι.

Serie A: Με τον Πάουλο Ντιμπάλα να βγάζει δύο ασίστ μέσα σε τέσσερα λεπτά, η Ρόμα "καθάρισε" την Έμπολι με 2-0 και ανέβηκε -προσωρινά- στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Η Ρόμα μπήκε δυνατά στο ματς κόντρα στην Εμπολι και κατάφερε μέσα σε τέσσερα λεπτά να προηγηθεί με 2-0 και να καθαρίσει το ματς, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής στη Serie A.

Χωρίς να αποδώσει ιδιαίτερα καλό ποδόσφαιρο η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο κατάφερε να πάρει τη νίκη χάρη στα γρήγορα γκολ των Ιμπάνιεθ (2') και Εϊμπραχαμ (6').

Νωρίτερα, η Λέτσε «βύθισε» ακόμη περισσότερο την Κρεμονέζε, καθώς νίκησε στην έδρα της με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με τα γκολ των Μπασιρότο (58') και Στρεφέτσα (69'), για να απομακρυνθούν ακόμη περισσότερο από τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ οι γηπεδούχοι παραμένουν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και θα χρειαστούν ένα «θαύμα» για να παραμείνουν στην κατηγορία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, το υπόλοιπο πρόγραμμα της 21ής αγωνιστικής και η βαθμολογία της Serie A:

Κρεμονέζε-Λέτσε         0-2