Facebook Pixel Μάουρο Ικάρντι: Δεν υπάρχει αυτό που είδαμε! Το χειρότερο πέναλτι στην ιστορία - Το έστειλε άουτ σε... κενή εστία ο Ικάρντι (Vid)
| 2023-09-27 11:31:00

Η Γαλατά επέλεξε να το κάνει με πάσα... αλά Μέσι-Σουάρες και κατάφερε να το χάσει!

Αδιανόητη φάση στο ματς της Ινστανμπουλσπόρ με την Γαλατασαράι για το τουρκικό πρωτάθλημα! Συγκεκριμένα, στο 37ο λεπτό η Γαλατά κέρδισε πέναλτι, με τον Κερέμ Ακτούρκογλου να αναλαμβάνει την εκτέλεση.

Ωστόσο, αντί ο Τούρκος να εκτελέσει παραδοσιακά από τα 11 μέτρα, αποφάσισε να κάνει πάσα, στρώνοντας τη μπάλα στον Ικάρντι. Ο Αργεντινός επιθετικός έτρεξε πρώτος στη μπάλα, αλλά με εξουδετερωμένο τον αντίπαλο γκολκίπερ, σε κενή εστία, πλάσαρε άουτ!

Βέβαια, αργότερα ο Ικάρντι εξιλεώθηκε, καθώς στο 42ο λεπτό βρήκε δίχτυα και έκανε το 1-0 για την Γαλατά, που ήταν και το τελικό σκορ.