Facebook Pixel Mετά από καιρό νίκησε και η Καρπάτι
| 2011-08-13 21:28:00

Mετά από καιρό νίκησε και η Καρπάτι

Την πρώτη της νίκη μετά από καιρό πέτυχε η Καρπάτι στο Ουκρανικό πρωτάθλημα, κάτι το οποίο της δίνει ψυχολογία για τους αγώνες με τον ΠΑΟΚ.

Οι Ουκρανοί επικράτησαν στο στάδιο του Λβιβ με 2-1, χάρις στον πιο επικίνδυνό τους παίκτη, τον Λούκας ο οποίος πέτυχε δύο γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και έδωσε τη νίκη απέναντι στη Ζόρια Λουγκάνσκ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Μπάλαζιτς στο 37΄, όμως ένα λεπτό αργότερα, έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μίλκο.

Στο 40 και το 42΄, ο Λούκας σκόραρε δις, έβαλε μπροστά την Καρπέτι, όμως στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι παρά τον παίκτη παραπάνω που είχε ο προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ.

Για ακόμη ένα παιχνίδι οι Ουκρανοί ήταν μέτριοι, αλλά ο πολύ φορμαρισμένος Λούκας έδωσε τη λύση.

Πηγή: paok24.gr