Facebook Pixel Δεν τον λες και γουρλή τον Αουγκούστο - Έφυγε από τον ΠΑΟΚ και... πικράθηκε
| 2023-08-14 04:27:00

Δεν τον λες και γουρλή τον Αουγκούστο - Έφυγε από τον ΠΑΟΚ και... πικράθηκε

Με το αριστερό ξεκίνησε στο γαλλικό πρωτάθλημα ο πρώην άσος του Δικεφάλου

Με εντός έδρας ήττα 2-1 ξεκίνησε η Ναντ τις υποχρεώσεις της στη νέα σεζόν της Ligue 1...

Αν και προηγήθηκαν μόλις στο 12ο λεπτό, τα «καναρίνια» δέχθηκαν δύο γκολ από την Τουλούζ στο β΄ μέρος, με το δεύτερο εξ αυτών να μπαίνει στο 90ο λεπτό και να αποτελεί τη... χαριστική βολή για τους γηπεδούχους. Ο -μέχρι πρότινος παίκτης του ΠΑΟΚ- Ντάγκλας Αουγκούστο έκανε ντεμπούτο στη Ναντ, καθώς αντικατέστησε στο 68ο λεπτό τον Σαμουέλ Μουτουσαμί.

Στο μεταξύ, η Μονακό επιβλήθηκε 4-2 εκτός έδρας της Κλερμόν, ενώ η Χάβρη απέσπασε εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 από τη Μονπελιέ, χάρη στο γκολ του Σαμουέλ Γκραντσίρ στο 89΄.