Facebook Pixel Ανατροπή που θύμισε... Γιουνάιτεντ! Τεράστια νίκη της Μάντσεστερ κόντρα στην ’’αυτοκτονική’’ Βίλα! (Highlights)
| 2023-12-27 00:00:00

Φοβερός αγώνας, με τους γηπεδούχους να επικρατούν παρότι βρίσκονταν πίσω με 2 γκολ.

Τι ματσάρα στο Ολντ Τράφορντ! Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμοιαζε ''τελειωμένη'' στο ημίχρονο, καθώς η Άστον Βίλα προηγούνταν με 2-0 αλλά οι γηπεδούχοι πήραν την τεράστια νίκη με 3-2 με μια ασύλληπτη ανατροπή. Τα γκολ του αγώνα πέτυχαν οι Μαγκίν, Ντεντόκερ, Γκαρνάτσο (2) και Χόιλουντ.

Η Βίλα έβαλε δύσκολα στους κόκκινους διαβόλους, με τον Μαγκίν να σκοράρει από φάουλ που εκτέλεσε και ο Ντεντόκερ σημείωσε το 0-2 από σουτ εντός περιοχής. Ο Τεν Χαγκ έμοιαζε απελπισμένος, όμως βρήκε τη λύση. Ο Γκαρνάτσο το πήρε πάνω του και ισοφάρισε σε 2-2, με τον Χόιλουντ να ανοίγει λογαριασμό στην Πρέμιερ Λιγκ και να δίνει το τρίποντο - ''χρυσάφι'' με γκολάρα στο 82ο λεπτό!

Δείτε τα στιγμιότυπα στην κορυφή του κειμένου!

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία της 19ης αγωνιστικής στην Premier League έχουν ως εξής:

Νιούκαστλ-Νότιγχαμ Φόρεστ   1-3