Facebook Pixel Απίστευτη αυτοκτονία. Από 4-0... 4-4!
| 2012-10-17 00:04:00

Απίστευτη αυτοκτονία. Από 4-0... 4-4!

Ένα φοβερό παιχνίδι διεξήχθη στο Βερολίνο, όπου στα πλαίσια του τρίτου ομίλου των Προκριματικών του Μουντιάλ, η Γερμανία προηγήθηκε 4-0 της Σουηδίας, αλλά τελικά δεν πήρε τη νίκη, αφού το ματς έληξε 4-4!

Οι Γερμανοί με δύο γρήγορα γκολ του Κλόζε προηγήθηκε 2-0 στο 15', ενώ στο 39’ ο Μέτερζάκερ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και ο Εζίλ στο 56’ έκανε το 4-0! Κάπου εκεί όλοι νόμισαν πως το ματς τελείωσε. Όλοι εκτός από τον Ιμπραϊμοβιτς και την παρέα του.

Μέσα σε δύο λεπτά και πιο συγκεκριμένα στο 62’ και στο 64’ οι Ιμπραΐμοβιτς και Λούστιγκ μείωσαν σε 4-2, ενώ στο 76’ ο Ελμάντερ έκανε το 4-3. Η Σουηδία στα τελευταία λεπτά πίεσε πολύ και τελικά στις καθυστερήσεις πέτυχε την ισοφάριση με τον Ελμ!

Στα άλλα ματς του ομίλου, η Ιρλανδία πέρασε άνετα με 4-1 από τα Νησιά Φερόεα και μπήκε στο κόλπο για την δεύτερη θέση, ενώ η Αυστρία σκόρπισε το Καζακστάν με 4-0!

Ν.ΦΑΡΟΕ: Νίλσεν, Φέρο (61' Γιάκομπσεν), Γιουστινούσεν, Νες, Σαμούλεσεν, Μπεντζάμινσεν, Ούντσεν (61' Α.Χάνσεν), Μπαλντίβινσον, Χάνσον, Χολστ, Έντμουντσον (80' Έλτερ).

ΙΡΛΑΝΔΙΑ: Γουέστγουντ, Ο' Σέι, Ο' Ντι, Μπράντι (46' Κοξ), Κόλεμαν, ΜακΓκίντι, ΜαΚάρθι, Άντριους (90+1' Μέιλερ), Γουίλσον, Κιν (80' Λονγκ), Γουόλτερς.

ΑΥΣΤΡΙΑ: Άλμερ, Αλάμπα (81' Λάιτγκεμπ), Φουχς, Πόγκατετς, Πρεντλ (59' Ντράγκοβιτς), Χάρνικ, Καβλάκ, Κλάιν, Γιουνούζοβιτς, Αρναούτοβιτς, Γιάνκο (81' Γιάντσερ).

ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ: Σιντελνίκοφ, Κίροφ, Μουκχτάροφ, Κονισμπάεφ, Μπογκντάνοφ, Γκρίντιν, Νουργκαλίγεφ (83' Καϊρούλιν), Σακχμέτοφ (70' Ισλαμκχάν), Ντιμιτρένκο (74' Γκούρμαν), Κορόμπκιν, Μπογκντάνοφ.