Facebook Pixel Sportdog.gr | Ο θρίαμβος του ΠΑΟΚ και η τζάμπα ήττα του Ολυμπιακού – Highlights και βαθμολογίες (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-10-05 00:49:00

Δείτε τι συνέβη στα ματς των ελληνικών ομάδων στο Europa League.

Μια νίκη και μια ήττα ήταν ο απολογισμός των ελληνικών ομάδων στη δεύτερη αγωνιστική του Europa League.

Ο ΠΑΟΚ έκανε μια καταπληκτική εμφάνιση και «καθάρισε» από νωρίς την Μπάτε Μπόρισοφ. Οι Δικέφαλος προηγήθηκε με 3-0 από το 17’ και έφυγε από τη Λευκορωσία με ευρεία νίκη (4-1). Δύο γκολ πέτυχε ο Ζαμπά, ένα ο Πρίγιοβιτς και ένα ο Πέλκας.

Ο ΠΑΟΚ πήρε το πρώτο του τρίποντο και ισοβαθμεί με τη Μπάτε στη δεύτερη θέση του 12ου ομίλου, τρεις πόντους πίσω από την Τσέλσι.

Η βαθμολογία:

1. Τσέλσι 6 (2-0)

2. ΠΑΟΚ 3 (4-2)

3. ΜΠΑΤΕ Μπορίσοβ 3 (3-4)

4. Βίντι 0 (0-3)

Το πρόγραμμα:

3η αγωνιστική: ΠΑΟΚ - Βίντι (25/10, 22:00)

4η αγωνιστική: Βίντι - ΠΑΟΚ (8/11, 19:55)

5η αγωνιστική: Τσέλσι - ΠΑΟΚ (29/11, 22:00)

6η αγωνιστική: ΠΑΟΚ - Μπάτε Μπορίσοβ (13/12, 19:55)

Τα highlights του Μπάτε – ΠΑΟΚ 1-4:

Από την πλευρά του, ο Ολυμπιακός δεν τα κατάφερε το ίδιο καλά κόντρα στη Μίλαν.

Στο «Σαν Σίρο» οι Ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν μόλις στο 14ο λεπτό με γκολ του Γκερέρο και συνέχισαν να δείχνουν εξαιρετική εικόνα μέχρι το 70’. Ωστόσο, δέχθηκαν τρία γκολ σε εννέα λεπτά και γνώρισαν την ήττα με 3-1.

Τα πράγματα δυσκόλεψαν για τους Πειραιώτες, που έμειναν στον έναν βαθμό, τη στιγμή η Μίλαν έχει έξι και η Ρεάλ Μπέτις τέσσερις.