Facebook Pixel Sportdog.gr | Μυθική ανατροπή ο Άρης – Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις «ξέρανε» τον ΟΦΗ ο Γιουνές! (BINTEO)
| 2018-11-25 21:23:00

Απίθανη νίκη (2-1), με τον Τυνήσιο να σκοράρει στο 93' και στο 94'!

Απίστευτη εξέλιξη είχε η αναμέτρηση ΟΦΗ - Άρης, με τον Σάββα Παντελίδη να πανηγυρίζει ένα τρελό "διπλό" στο ντεμπούτο του στον πάγκο των Θεσσαλονικιών.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σασί στο 75', αλλά οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν μια αδιανόητη χάρη σε δύο γκολ του Χαμζά Γιουνές στις καθυστερήσεις και πήραν τη νίκη με 2-1!

Το παιχνίδι ήταν πολύ κακό στο πρώτο μέρος, ωστόσο πήρε… φωτιά στο δεύτερο.

Ο Άρης είχε δύο δοκάρια με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιουνές στο 68’ και σουτ του Γκαρσία στο 70’.

Κόντρα στη ροή του αγώνα, ο ΟΦΗ ήταν αυτός που προηγήθηκε στο 75’, όταν ο Πλατέλλας έβγαλε εξαιρετική σέντρα και ο Σασί νίκησε τον Κουέστα με κοντινή κεφαλιά.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι ο ΟΦΗ θα πανηγυρίσει μια μεγάλη νίκη, ο Χαμζά Γιουνές πήρε την κατάσταση στα χέρια του.

Ο Τυνήσιος, που είχε μπει ως αλλαγή, ισοφάρισε με περιπετειώδη τρόπο στο 93’, καθώς έκανε προβολή με το δεξί, η μπάλα χτύπησε και στα κάθετα δοκάρια, προτού καταλήξει στον ίδιο τον Γιουνές, ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα στην επαναφορά.

Δευτερόλεπτα αργότερα ο Γιουνές «ξέρανε» για τα καλά τον ΟΦΗ κάνοντας το 2-1 με κεφαλιά!

Δείτε ΕΔΩ το 1-0 του Σασί.

Δείτε ΕΔΩ το 1-1 του Γιουνές.

Δείτε ΕΔΩ το 2-1 του Γιουνές

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κομεσίδης (46' Σασί), Παπάζογλου, Ποτουρίδης, Δεληγιαννίδης, Κυριακίδης (74' Οικονόμου), Πλατέλλας, Νάστος, Κοροβέσης, Κουτσιανικούλης (90' Μιχόγεβιτς), Βουό.

ΑΡΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Κωνσταντινίδης, Δεληζήσης, Βέλεθ, Βαλεριάνος (80' Μενέντεθ), Σιώπης, Μπάσα (71' Ματίγια), Ματέο Γκαρσία, Γκάμα, Μαρτίνες (57' Γιουνές), Ντιγκινί