Facebook Pixel Την ταπείνωσε μέσα στο σπίτι της!
| 2010-12-21 01:10:00

Την ταπείνωσε μέσα στο σπίτι της!

Η Μάντσεστερ Σίτι ήθελε νίκη για να ανέβει, έστω και προσωρινά στην πρώτη θέση της Πρέμιερ Λιγκ, όμως η Έβερτον ήταν αυτή που πήρε τη νίκη και μάλιστα με σχετική ευκολία.

Τα «ζαχαρωτά» μπήκαν αποφασισμένα στον αγωνιστικό χώρο και ήδη πριν τη συμπλήρωση του πρώτου εικοσαλέπτου προηγούνταν 2-0, με τέρματα των Κέιχιλ στο 4’  και Μπέινς στο 19’. Στα επόμενα 25 λεπτά οι «Πολίτες» προσπάθησαν να μειώσουν το σκορ, ωστόσο δεν μπόρεσα να διασπάσουν την αμυντική γραμμή των φιλοξενούμενων.

Στην επανάληψη επίσης συνέχισαν να έχουν την κατοχή της μπάλας, ωστόσο το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 72’ με αυτογκόλ του Γιαγκέλκα. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι δύο ομάδες, καθώς για την Σίτι αποβλήθηκε στο 94’ο Κόλο Τουρέ και για την Έβερτον στο 60’ ο Ανιτσέμπε.