Ο νόμος του ποδοσφαίρου!

Ο Αστέρας προηγήθηκε 1-0 είχε και δύο δοκάρια, αλλά κατάφερε να... ισοφαριστεί από τον ΠΑΣ στη δεύτερη καλή ευκαιρία που έκαναν οι Ηπειρώτες στο πρώτο μέρος.

Οι Αρκάδες ήταν απόλυτοι κυρίαρχοι στο πρώτο 30λεπτο. Προηγήθηκαν μόλις στο 3` με τον Ράγιος και μετά πρώτα στο 22` ο Ουσέρο και μετά στο 24` ο Φορμίκα σημάδεψαν το δοκάρι του Κηπουρού! Ο ΠΑΣ με τον Βίλα στο 31` έχασε μια καλή ευκαιρία και πέντε λεπτά μετά ο Μπεσέρα με τη βοήθεια και της κόντρας έκανε με πλασέ το 1-1!

Κι άλλο δοκάρι, αλλά...

Το δεύτερο μέρος ήταν ισορροπημένο μεν, χωρίς φάσεις δε, όπως στο πρώτο μέρος. Στην καλύτερη ευκαιρία στο 79`, ο Έγκον σημάδεψε για άλλη μια φορά το δοκάρι του Κηπουρού, ενώ ο ΠΑΣ είχε μια καλή ευκαιρία με τον Μπεσέρα στο 81`.

Μ` αυτά και μ` αυτά, στο 90+1` η αλλαγή του Τσιώλη, ο Σολάκης με ωραίο σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του!

Το φιλμ του αγώνα:

90+5 ` Λήξη του αγώνα

90+4` Κίτρινη στον Πατσατζόγλου

90+3` Κεφαλιά του Μιχαήλ, λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι

90+1` Σέντρα του Αργυρόπουλου από δεξιά, ο Σολάκης με ένα γυριστό σουτ από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Κηπουρό και έκανε το 2-1

81' Κίτρινη κάρτα στον Μπεσέρα

81' Δυνατό σουτ του Μπεσέρα από τα όρια της περιοχής και αριστερά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χακόμπο

79' Εκτέλεση φάουλ του Ράγιος από αριστερά, ο Μπεσέρα έδιωξε, ο Έγκον πήρε το ριμπάουντ και σούταρε στην κίνηση από το ημικύκλιο, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κηπουρού

74' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Μιχαήλ στη θέση του Ζαραδούκα που δεν μπορεί να συνεχίσει

73' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου για φάουλ στον Χουανίτο

69` Έγκον αντί Περόνε

67` Τζάνης αντί Βίλα

57` Μπακασέτας αντί Χούλι

46` Ο Σολάκης αντί του Φορμίκα

46` Έναρξη του δευτέρου μέρους

45+1` Λήξη του πρώτου μέρους

41` Kίτρινη στον Πουλίδο

36` Κίτρινη στον Βίλα

35` Ο Λίλα έκοψε κάθετα στον Μπεσέρα αριστερά και αυτός με ωραίο πλασέ, αφού η μπάλα κόντραρε και στον Αργυρόπουλο, έκανε το 1-1

33` Μπακαγιόκο αντί Βάντερσον

31` Ο Βίλα βγήκε απέναντι από τον Χακόμπο, αλλά σούταρε πάνω από το δοκάρι

31` Ο Περόνε βγήκε τετ-α-τετ με τον Κηπουρό και πλάσαρε αδύναμα πάνω στον γκολκίπερ του ΠΑΣ...

24` Ο Φορμίκα με φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή σημάδεψε το κάθετο δοκάρι του Κηπουρού

22` O Φορμίκα σέντραρε από αριστερά, ο Ουσέρο έπιασε την κεφαλιά στην κίνηση, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι

19` Κίτρινη στον Αργυρόπουλο

15' Κίτρινη κάρτα στον Πάντο για σκληρό μαρκάρισμα στο Χούλι

3` Ο Χούλι από δεξιά έκοψε κάθετα στον Ράγιος, ο οποίος με σουτ στην κλειστή γωνία του Κηπουρού άνοιξε το σκορ