90+3' Τέλος της αναμέτρησης

90' Μπορεί ο Παναθηναϊκός να χάνει 3-1 και ουσιαστικά να μένει εκτός Ευρώπης, ωστόσο οι φίλαθλοί του δεν σταματάνε λεπτό να τραγουδούν.

87'
Αλλαγή για την Τότεναμ. Ο Λίβερμορ στην θέση του Λένον

84' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Φορναρόλι στην θέση του Μαυρία

83' Γκολ για την Τότεναμ. Ο Ντεφόε βρίσκεται απέναντι από τον Καρνέζη ολομόναχος και με ωραίο πλασέ κάνει το 3-1 και τελειώνει το ματς.

80' Αλλαγή για την Τότεναμ. Ο Σίγκουρτσον παίρνει τη θέση του ΝτέμπσεΪ

78' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πετρόπουλος στην θέση του Τοτσέ

76' Γκολ για την Τότεναμ. Εκτέλεση φάουλ από δεξιά, ο Ντέμπσεϊ με κοντινή κεφαλιά σημαδεύει το οριζόντιο, όμως η μπάλα στην συνέχεια χτυπάει στην πλάτη του Καρνέζη και καταλήγει στα δίχτυα του Παναθηναϊκού για το 2-1

75'
Αλλαγή για την Τότεναμ. Ο Ντεμπελέ στην θέση του Κάρολ

74' Νέα εξαιρετική σέντρα του Σπυρόπουλου, διώχνουν την τελευταία στιγμή οι αμυντικοί των Άγγλων προ του Τοτσέ.

71' Ο Χριστοδουλόπουλος κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.

70' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Σπυρόπουλος κάνει την σέντρα, οι αμυντικοί της Τότεναμ δεν διώχνουν σωστά και ο Τοτσέ από τη μικρή περιοχή σουτάρει πέφτοντας ελάχιστα άουτ.

68' Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο

66' Κίτρινη κάρτα στον Νόουτον

65' Οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού δεν σταματάνε να τραγουδούν και να ζητάνε το «διπλό» και την πρόκριση.

61' Πολύ καλό παιχνίδι από τον Σο σήμερα

60' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χριστουδολόπουλος στην θέση του Σο.

58' Έχει ανέβει μετά το γκολ ο Παναθηναϊκός και πιέζει...

54' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!!! Φοβερή σέντρα από τον Σπυρόπουλο και ο Ζέκα με υπέροχη κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

49' Λάθος από τον Σο, ο Ντεφόε βρίσκεται με την μπάλα μέσα στην περιοχή, όμως σημαδεύει το δοκάρι του Καρνέζη

48'
Μακρινό σουτ του Σο, μπλοκάρει εύκολα ο ποεριέρο των Άγγλων.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45' Νέα καλή ευκαιρία για την Τότεναμ. Από εκτέλεση κόρνερ, ο Φερόνγχεν παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα κοντράρει στον Βύντρα και φεύγει ελάχιστα άουτ.

43' Σουτ του Αντεμπαγιόρ μέσα από την περιοχή, ο Τριανταφυλόπουλος πέφτει σωστά και με τάκλιν διώχνει σε κόρνερ.

37' Ευκαιρία για την Τότεναμ. Η άμυνα του ΠΑΟ δεν διώχνει σωστά, η μπάλα πάει στον Ντεφόε, ο οποίος από κοντά σουτάρει ψηλά άουτ.

33' Σουτ του Σο έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

30' Πιέζει ο Παναθηναϊκός. Βαθιά μπαλιά του Ζέκα για τον Τοτσέ, ο Φρίντελ προ του Ισπανού διώχνει με το ένα χέρι

28' Γκολ για την Τότεναμ. Ο Ντέμπσεϊ κάνει την κάθετη για τον Αντεμπαγιόρ, ο οποίος ανενόχλητος απέναντι από τον Καρνέζη δεν δυσκολεύεται να κάνει το 1-0.

25' Από το ριπλέι φάνηκε πως ο Τοτσέ ήταν οφσάιντ στη μεγάλη ευκαιρία του Παναθηναϊκού, ωστόσο αν έστελνε την μπάλα στα δίχτυα, το γκολ θα μέτραγε κανονικά.

22' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Σεϊταρίδης εκτελεί το φάουλ έξω από την περιοχή για τον Τοτσέ, αυτός αμαρκάριστος από το πέναλτι δεν σουτάρει καλά και ο Φρίντελ μπλοκάρει εύκολα. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους «πράσινους».

21' Από λάθος του Σο, η Τότεναμ κέρδισε φάουλ ακριβώς έξω από την περιοχή των «πρασίνων». Ο Γουόκερ ανέλαβε την εκτέλεση, όμως η μπάλα σταμάτησε στα σώματα των αμυντικών.

10' Ο Παναθηναϊκός πατάει καλά σε αυτά τα πρώτα, ενώ οι περίπου 2.000 οπαδοί του στην εξέδρα... κάνουν πάρτι!

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Oι συνθέσεις:

Τότεναμ (Αντρέ Βίλας Μπόας): Φρίντελ, Φερτόνχεν, Νόουτον, Γουόκερ, Κόκερ, Ντέμπσεϊ, Λένον, Σάντρο, Κάρολ, Αντεμπαγιόρ, Ντεφόε

Παναθηναϊκός (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Καρνέζης, Βύντρα, Τριανταφυλλόπουλος, Σεϊταρίδης, Σπυρόπουλος, Σο, Βιτόλο, Ζέκα, Μαυρίας, Τοτσέ, Σισόκο

Διαιτητής: Πάβελ Γκιλ (Πολωνία)