Η Χαλ άνοιξε το σκορ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, ο Σμάιχελ απέκρουσε με δυσκολία την γυριστή κεφαλιά του Ντέιβις, με τον Ντιομαντέ να παίρνει ωστόσο το ριμπάουντ και να γράφει το 1-0.

Η Λέστερ απάντησε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαχρέζ, παράβαση αρκετά αυστηρή αφού ο Γκρέι πέφτει πολύ εύκολα εκτός περιοχής, έκανε το 1-1 στο 46’, όμως στο 57’ ο Σντόντγκρας με πολύ ωραίο σουτ έγραψε το τελικό 2-1!

ΧΑΛ: Γιακούποβιτς, Ντέιβις, Ρόμπερτσον, Χάντλστοουν, Σνόντγκρας, Ελμοχαμάντι, Λίβερμορ, Μέιλερ, Κλούκας, Ερνάντες, Ντιομάντε

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Σίμπσον (83' Ουγιόα), Ερνάντες, Μόργκαν, Φουκς, Μαχρέζ, Κινγκ (69' Αμάρτεϊ), Ντρίνκγουοτερ, Γκρέι (68' Οκαζάκι), Μούσα, Βάρντι