Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο μπορεί να μην είχε πολλές φάσεις, όμως είχε γκολ! Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν νωθρά, δεν βρήκαν ρυθμό, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Ροτσίνα στο 32'.

Ο Ισπανός επιθετικός νίκησε τον Σβάρτζερ με πολύ ωραίο πλασέ και έκανε το 1-0 για τους «ρόβερς». Η χαρά του Στηβ Κιν δεν κράτησε για πολύ, όμως, καθώς ο Ζαμόρα έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 38' με ωραία ενέργεια. Ο Άγγλος επιθετικός νίκησε τον Ρόμπινσον, αφού αρχικά πέρασε με άνεση τον Ζιβέ. Στο ημίχρονο ο... ανύπαρκτος Ρουίς αντικαταστάθηκε από τον Ντεμπελέ και στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός ανέβηκε.

Οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες μέχρι το τέλος, με τους δύο τερματοφύλακες να κρατούν το σκορ στο 1-1 με κάποιες εντυπωσιακές επεμβάσεις. Στα τελευταία λεπτά η Φούλαμ πίεσε αφόρητα, όμως η Μπλάκμπερν έφτασε μία ανάσα από το 2-1 στο 86' με τον Γκουντγουίλι, όμως τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με τις δύο ομάδες να μένουν χωρίς νίκη και τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τον πρώτο τους βαθμό...