Λίβερπουλ: Μπορεί πολλοί να θεωρούσαν ότι η Έβερτον θα έβαζε δύσκολα στους Κόκκινους όμως η συνολική εικόνα του αγώνα μόνο κάτι τέτοιο δεν έδειχνε, μιας και οι γηπεδούχοι έφτασαν να έχουν 80% και στα δύο ημίχρονα και μάλιστα το τέλος ισοφάρισαν το καλύτερο ρεκόρ της Premier League.

Μάλιστα οι παίκτες της Λίβερπουλ πήγαν στο ημίχρονο με το απίστευτο 86% κατοχή, με το ποσοστό να παραμένει στα ίδια επίπεδα και στο δεύτερο μέχρι να σκοράρει ο Ρόμπερτσον, με αυτό βέβαια να πέφτει στο τέλος της αναμέτρησης, στο 83% και συγκεκριμένα όπως ανέφερε το BBC στο 82,7% που είναι το κορυφαίο στο πρωτάθλημα από κοινού της Μάντσεστερ Σίτι του Πεπ Γκουαρδιόλα σε μία νίκη επί της Σουόνσι με 5-0 τον Απρίλιο του 2018.