Ο Αργεντινός πρώην άσος του Παναθηναϊκού αγωνίστηκε για 80΄λεπτά στην ήττα της Κάλιαρι με 2-1 από την Φιορεντίνα στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η πρεμιέρα στην Serie A, δίνοντας την ασίστ στο 1-1.

Το ντεμπούτο του με την ομάδα της Αίτνας έκανε και ο Παναγιώτης Ταχτσίδης που επίσης ξεκίνησε βασικός στο «Αρτέμιο Φράνκι» και έπαιξε για 80 λεπτά. Η Φιορεντίνα είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και στο 14' άνοιξε το σκορ όταν ο Κουαρδάδο βρήκε τον Τζιουσέπε Ρόσι που από κοντά δεν είχε πρόβλημα να πετύχει το πρώτο του τέρμα με την φανέλα των «βιόλα» και πρώτο στην καριέρα του μετά από σχεδόν δύο χρόνια.

Ωστόσο οκτώ λεπτά αργότερα ο Λέτο έκανε ωραία κούρσα από τα αριστερά και γύρισε στον συμπατριώτη του Μπαριέντος που ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 28' ο Νταβίντ Πιζάρο με φοβερό σουτ, έστειλε τη μπάλα στην κλειστή γωνία του Αντουχάρ και έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τους «βιόλα» ενώ η Φιορεντίνα είχε και δοκάρι με τον Μάριο Γκόμεζ.