Οι «τζιαλορόσι» (έμεινε στον πάγκο ο Τοροσίδης) προηγήθηκαν στο 19' με αυτογκόλ του Λόνγκι, όμως στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Μπεράρντι χάνοντας το τρίποντο.

Την ίδια στιγμή η Μίλαν δεν τα κατάφερε ούτε με την ουραγό Κιέβο. Οι «ροσονέρι» έμειναν στο 0-0 με την ομάδα της Βερόνα σε ένα ματς με δυο αποβολές, ένα λανθασμένα ακυρωθέν γκολ και ένα δοκάρι.

Συγκεκριμένα, στο 74' ακυρωθήκε ως οφσάιντ το γκολ του Παλόσκι με το ριπλέι να δείχνει τον σκόρερ να καλύπτεται και να ακυρώνεται λανθασμένα το γκολ της Κιέβο. Στο 80' ο Ρομπίνιο σημάδεψε το δεξί δοκάρι για λογαριασμό των Μιλανέζων που στο 83' είδαν τον Μοντολίβο να αποβάλλεται με την ομάδα της Βερόνα να μένει και αυτή με δέκα λόγω αποβολής του Πελισιέρ στο 91'.

Σοκ στο 94’ για Ρόμα, νέα γκέλα η Μίλαν (vds)
Οσο για την Μπολόνια των Κονέ και Χριστοδουλόπουλου, δεν τα κατάφερε στο Μπέργκαμο γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 από την Αταλάντα.

Στο 73' η Αταλάντα προηγήθηκε με τον Μπρίβιο για να έρθει στο 76' ο Μπιάνι να ισοφαρίσει για την Μπολόνια, στην οποία έπαιξε σ' ολόκληρο το ματς ο Κονέ και μπήκε στο 82' αντί του Κριστάλδο ο «Λάζαρος». Οι γηπεδούχοι, όμως, δεν το έβαλαν κάτω… Το πάλεψαν και εν τέλει στις καθυστερήσεις κατάφεραν να πετύχουν το 2-1 με τον Λιβάγια.