Με τρία παιχνίδια ολοκληρώθηκε τη Δευτέρα (7/10) η 3η αγωνιστική της Super League 2, με την Ηλιούπολη να παίρνει το πρώτο φετινό της τρίποντο στο Νότιο (2ο) όμιλο, επικρατώντας εντός έδρας της Παναχαϊκής με 2-1.

Ο Μαυριάς άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, με τον Ντε Τόμας να ισοφαρίζει για τους Αχαιούς στο 42’, ενώ τη νίκη στην ομάδα του Σάκη Παπαβασιλείου χάρισε ο Βασιλούδης με σουτ στο 62’.

Στην Τρίπολη ο Αστέρας Β’ και τα Χανιά μοιράστηκαν βαθμούς στο τελικό 1-1, με τους Αρκάδες να χάνουν πέναλτι στο 10’ και ο Σαφαρίκας απέκρουσε την εκτέλεση του Κωστέα.

Ο Κόλα στο 26’ έδωσε προβάδισμα στους Κρητικούς, οι οποίοι «πληγώθηκαν» στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από το γκολ του Οκό με κεφαλιά.

Για το Βόρειο (1ο) όμιλο ο Καμπανιακός πήρε το διπλό με 1-0 επί του Διαγόρα χάρη σε γκολ του Κωτσόπουλου στο 36’.