Έξαλλος ήταν ο Ραζβάν Λουτσέσκου για τη διαιτησία που είχε ο ΠΑΟΚ στη νίκη με 2-1 στον Ατρόμητο, σχολίασε τις αποφάσεις του Ζαμπάλα και στάθηκε κυρίως στον λόγο που ακύρωσε το γκολ του Ζίφκοβιτς, ενώ αναφέρθηκε και στο Λεβαδειακός - ΑΕΚ, στο περσινό παιχνίδι του Δικεφάλου με τον Άρη, αλλά και στο χορτάρι στο Περιστέρι!

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της NOVA:

«Ήταν μια απίστευτη νίκη κόντρα στον διαιτητή και το VAR που έκαναν τα πάντα για να χάσουμε! Είναι αδιανόητο αυτό που έγινε από το πρώτο λεπτό εναντίον μας!

Πώς γίνεται να μας ακύρωσε το γκολ που κάναμε το 1-2 με τον Ζίβκοβιτς και έδωσε φάουλ σε βάρος του Μπάμπα.

Είδα πριν λίγο τι έγινε στον Λεβαδειακό που δεν έδωσαν πέναλτι στο χέρι της ΑΕΚ και καταλογίζουν πέναλτι για την ίδια φάση σε βάρος μας.

Τρεις φορές κλέψαμε τη μπάλα στο πρώτο ημίχρονο και ο διαιτητής σφύριζε φάουλ. Δεν μπορώ να το καταλάβω πώς έγινε αυτο.

Δεν ήταν οκ το παιχνίδι για εμάς, δεν παίξαμε όπως θέλαμε, υπήρχε υγρασία, το χορτάρι δεν ήταν καλό, αλλά εμείς δείξαμε ότι είμαστε μαχητές!»