Facebook Pixel Μαρία Σάκκαρη: Δυναμικό ξεκίνημα για την Σάκκαρη στο Λινζ - Νίκησε την Παρίθα Ντίαθ και πέρασε στο δεύτερο γύρο
Άλλα Σπορ
| 2023-02-07 22:36:00

Δυναμικό ξεκίνημα για την Σάκκαρη στο Λινζ  - Νίκησε την Παρίθα Ντίαθ και πέρασε στο δεύτερο γύρο

Χωρίς να δυσκολευτεί η Ελληνίδα τενίστρια κέρδισε τη 6-1,7-6 σετ την Ισπανίδα αντίπαλό της και πήρε άνετα την πρόκριση στον δεύτερο γύρο του WTA του Λιντζ στην Αυστρία.

WTA: Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Μαρία Σάκκαρη να περάσει το εμπόδιο της Ισπανίδας Παρίθα Ντίας με 6-1,7-6 να προκριθεί στην επόμενη φάση του Οπεν (250) του Λιντζ της Αυστρίας, με την Ελληνίδα να τελειώνει πολύ γρήγορα (6-1) το πρώτο σετ και να κάνει το πρώτο βήμα.

Τα πράγματα στο δεύτερο μέρος του αγώνα δεν ήταν το ίδιο χαλαρά για την Σάκκαρη μιας και η Παρίθα Ντίας έδειξε... σφυγμό φτάνοντας το παιχνίδι στο 5-5, με την Ελληνίδα όμως σε εκείνο το σημείο κάνοντας break την κατάλληλη στιγμή να παίρνει και πάλι το προβάδισμα και να παίρνει τη νίκη με 7-6 και να προκρίνεται στον επόμενο γύρο του τουρνουα WTA 250.