Facebook Pixel Sportdog.gr | Λαχτάρισε αλλά προκρίθηκε η Γιουνάιτεντ - Απέκλεισε στην παράταση την Νόριτς
| 2020-06-27 22:30:00

Λαχτάρισε αλλά προκρίθηκε η Γιουνάιτεντ - Απέκλεισε στην παράταση την Νόριτς

Χάρη σε γκολ του Χάρι Μαγκουάιρ στο 118΄, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε στο «Κάροου Ρόουντ» με 2-1 της Νόριτς και προκρίθηκε στα ημιτελικά του κυπέλλου Αγγλίας.

Οι «μπέμπηδες» τα βρήκαν... σκούρα απέναντι στην ουραγό της Premier League, παρότι προηγήθηκαν στο 51΄ με τον Ιγκάλο. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Κάντγουελ στο 75΄ και στη συνέχεια... αμύνθηκαν μέχρις εσχάτων, ιδιαίτερα μετά την αποβολή του Κλόζε στο 89΄.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση και δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του έξτρα ημιώρου, ο Μαγκουάιρ με κοντινή προβολή σε γύρισμα του Μαρσιάλ πέτυχε το «χρυσό» γκολ για τη Γιουνάιτεντ και την έστειλε στην τετράδα.