Facebook Pixel Sportdog.gr | Μαγικό ανάποδο "ψαλίδι"! - Η απίθανη γκολάρα που στέλνει τον Σιόβα στην Segunda Division (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-06-27 23:12:00

Η Λεγανές παρότι κυριάρχησε στο γήπεδο απέναντι στην Οσασούνα, γνώρισε την ήττα με 2-1 και πλέον βρίσκεται μια ανάσα από τον υποβιβασμό.

Το φανταστικό ανάποδο ψαλίδι του Γκαγέγκο έδωσε από νωρίς προβάδισμα στους γηπεδούχους όμως η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα έχοντας πάρα πολλές ευκαιρίες έκανε το 1-1, μ’ ένα τρομερό σουτ του Άβιλες.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν το πάνω χέρι στο παιχνίδι αλλά η Οσασούνα κατάφερε να κλέψει τη νίκη στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, από εκτέλεση κόρνερ ο Γκαγέγκο σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έκανε το 2-1.

Πλέον η Λεγανές υποβιβασμού στην ζώνη του υποβιβασμού στο -7 από την 17η θέση και την σωτηρία, έξι στροφές πριν το τέλος.