22/01/11 - 17:49

Έφαγε μπαλωθιά στην Καρδίτσα!

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο ΟΦΗ από την προτελευταία στον βαθμολογικό πίνακα Αναγέννηση, στην Καρδίτσα και πλέον απομακρύνεται αισθητά από τις πρώτες θέσεις.

36.877views 0shares

Οι παίκτες του Νίκου Αναστόπουλου, μάλιστα, προηγήθηκαν στο σκορ, όταν ο Ανέστης Αγρίτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πίτκα στο 23ο λεπτό (1-0).

Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι δεν παράτησαν το ματς, κάθε άλλο μάλιστα και με το τέρμα του Ντοριβάλ αρχικά (31΄, 1-1) και του Αθανασιάδη στο 71ο λεπτό (2-1) κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης και να δουν με περισσότερη αισιοδοξία το μέλλον.

Οι συνθέσεις:

Αναγέννηση Καρδίτσας (Βάιος Καραγιάννης): Πίτκας, Μελαμπιανάκης, Λουίζ Κάρλος, Μπαντάς, Κουτρομάνος, Μπουντούρης (75' Χατζηρίζος), Αθανασιάδης (86' Ροντρίγκο), Ραονέ, Ντοριβάλ (89' Σενόνε), Βούκοβιτς, Μπιτέλης.

ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Βεζυρίδης, Γαλανόπουλος (75' Μανούσος), Κιάσσος, Μπερτίν, Πίτσος (83' Ζορμπάς), Μπούρμπος, Κάλαϊτζιτς, Ρούσεφ, Γιακούμπου, Αγρίτης, Βλόνταρτσικ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Καλογερόπουλος (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ: Κουτσόγιαννος, Κοσμάς (Αθηνών)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Αθανασιάδης, Πίτκας, Κουτρομάνος - Βλόνταρτσικ, Κάλαϊτζιτς, Μανούσος