Facebook Pixel Λιονέλ Μέσι: "Λύτρωσε" την Ίντερ Μαϊάμι στο 92'! (Vid)
| 2024-02-26 10:49:00

Ξεκίνησε από εκεί που το άφησε! Γκολ στην πρεμιέρα του MLS για Μέσι - "Λύτρωσε" την Ίντερ Μαϊάμι στο 92'! (Vid)

Ο Μέσι χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην Ίντερ Μαϊάμι, στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τους Λος Άντζελες Γκάλαξι (1-1).

Η Ίντερ Μαϊάμι τελικά βρήκε ξανά λύση από τον Λιονέλ Μέσι και απέφυγε την ήττα στο Λος Αντζελες στην έδρα των Γκάλαξι (1-1), για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος των Ηνωμένων Πολιτειών (MLS).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 75ο λεπτό με σκόρερ τον Γιόβελιτς και είχαν τον έλεγχο του αγώνα, αλλά στις καθυστερήσεις ο Αργεντινός σούπερ σταρ είπε την τελευταία λέξη στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, μετά από ασίστ του Ζόρντι Αλμπα, γράφοντας το τελικό 1-1.

Να σημειωθεί πως η ομάδα του Λος Αντζελες έμεινε με δέκα παίκτες στο 88ο λεπτό, λόγω αποβολής του Ντελγάδο με δεύτερη κίτρινη.