Facebook Pixel Μοιραίος ο Ποτουρίδης, ήττα για Ελπίδες
| 2013-11-19 21:55:00

Μοιραίος ο Ποτουρίδης, ήττα για Ελπίδες

Το χαμένο πέναλτι του Γιάννη Ποτουρίδη στο 90` απέβη καθοριστικό για την Εθνική Ελπίδων η οποία ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-1 από τους Πολωνούς, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος έχασαν ευκαιρίες και στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 (Μίλικ 61`, 79`), αλλά ο Καρέλης μείωσε στο 86`! Ο φορ του Παναθηναϊκού κέρδισε και πέναλτι στο 89', όμως η ομάδα που σκόραρε στην εκπνοή δεν ήταν η Ελλάδα, καθώς ο Γιάννης Ποτουρίδης σημάδεψε το δεξί δοκάρι, αλλά η Πολωνία (και πάλι με τον Μίλικ στις καθυστερήσεις).

Οι συνθέσεις

Πολωνία: Σούμσκι, Γιανίτσκι, Τζίβνιελ, Καμίνσκι, Γκόλα, Χράπεκ (94' Νταμπρόβσκι), Ζιελίνσκι (86' Βόλσκι), Φούρμαν, Μίλικ, Βζόλεκ, Παβλόβσκι (77' Λεβαντόβσκι).

Ελλάδα: Διούδης, Μπουγαΐδης, Ποτουρίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κίτσιου, Λαγός, Κολοβός (78' Καρέλης), Μπουχαλάκης (84' Σιώπης), Μαυρίας, Διαμαντάκος (76' Βέλλιος), Γιαννιώτας.