18/02/18 - 17:58

Οφσάιντ το 1-0 του Βράνιες, έξαλλοι στην ΑΕΚ για δύο πέναλτι πριν το γκολ (ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ)

Πολλά λάθη από διαιτητή και επόπτες στο ΟΑΚΑ.

3.801views 0shares
Ο ΠΑΟΚ επισκέπτεται τον Λεβαδειακό και στο νέο Pamestoixima.gr θα βρεις ακόμα μεγαλύτερες αποδόσεις

Δύο πολύ σοβαρά λάθη πρόλαβαν να κάνουν διαιτητής και επόπτης στα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης στο ΟΑΚΑ, με συνέπεια τόσο η ΑΕΚ όσο και η Ξάνθη να έχουν σοβαρά παράπονα.

Συγκεκριμένα, στο 4ο λεπτό ο ρέφερι Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος σφύριξε φάουλ για το μαρκάρισμα του Μελιόπουλου στον Λιβάγια, ωστόσο η φάση ήταν εντός περιοχής και θα έπρεπε να δείξει πέναλτι, ενώ από την εκτέλεση του φάουλ, ήρθε το 1-0 που ήταν οφσάιντ.

Ο Γκάλο εκτέλεση το φάουλ, ο Τσιγκρίνσκι με κεφαλιά πάσα βρήκε τον Βράνιες και ο Βόσνιος, από θέση οφσάιντ, σκόραρε με κόντρα.

Η ΑΕΚ πάντως διαμαρτύρεται και για ακόμα ένα πέναλτι, στο δεύτερο λεπτό, όταν ο Μελιόπουλος τράβηξε εντός περιοχής τον Χριστοδουλόπουλο!