Facebook Pixel Sportdog.gr | Οφσάιντ το 1-0 του Βράνιες, έξαλλοι στην ΑΕΚ για δύο πέναλτι πριν το γκολ (ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-02-18 17:58:00

Πολλά λάθη από διαιτητή και επόπτες στο ΟΑΚΑ.

Δύο πολύ σοβαρά λάθη πρόλαβαν να κάνουν διαιτητής και επόπτης στα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης στο ΟΑΚΑ, με συνέπεια τόσο η ΑΕΚ όσο και η Ξάνθη να έχουν σοβαρά παράπονα.

Συγκεκριμένα, στο 4ο λεπτό ο ρέφερι Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος σφύριξε φάουλ για το μαρκάρισμα του Μελιόπουλου στον Λιβάγια, ωστόσο η φάση ήταν εντός περιοχής και θα έπρεπε να δείξει πέναλτι, ενώ από την εκτέλεση του φάουλ, ήρθε το 1-0 που ήταν οφσάιντ.

Ο Γκάλο εκτέλεση το φάουλ, ο Τσιγκρίνσκι με κεφαλιά πάσα βρήκε τον Βράνιες και ο Βόσνιος, από θέση οφσάιντ, σκόραρε με κόντρα.

Η ΑΕΚ πάντως διαμαρτύρεται και για ακόμα ένα πέναλτι, στο δεύτερο λεπτό, όταν ο Μελιόπουλος τράβηξε εντός περιοχής τον Χριστοδουλόπουλο!