30/06/18 - 23:24

Έξω Ρονάλντο και Μέσι, ματσάρα Ουρουγουάη-Γαλλία στους «8» - Το πρόγραμμα μέχρι τον τελικό

«Φουντώνουν» οι μάχες στο Μουντιάλ!

Sportdog Team
Έξω Ρονάλντο και Μέσι, ματσάρα Ουρουγουάη-Γαλλία στους «8» - Το πρόγραμμα μέχρι τον τελικό
1.492views 0shares

Δύο σπουδαία ματς παρακολουθήσαμε το Σάββατο, από τα οποία προέκυψε το πρώτο ζευγάρι των προημιτελικών του Μουντιάλ.

Η Γαλλία επικράτησε της Αργεντινής με 4-3 στο καλύτερο παιχνίδι της διοργάνωσης μέχρι στιγμής και λίγες ώρες αργότερα η Ουρουγουάη έκαμψε την αντίσταση της πρωταθλήτρια Ευρώπης, Πορτογαλίας, με 2-1.

Έτσι, οι δύο κορυφαίοι παίκτες του κόσμου, Λιονέλ Μέσι και Κριστιάνο Ρονάλντο, θα παρακολουθήσουν από τα… σπίτια τους το υπόλοιπο της διοργάνωσης, τη στιγμή που Γαλλία και Ουρουγουάη θα συνθέσουν το δίδυμο του πρώτου προημιτελικού (Παρασκευή 30/6 17:00), που αναμένεται συναρπαστικός.

Οι μάχες των «16» συνεχίζονται την Κυριακή με αμιγώς ευρωπαϊκές μονομαχίες, καθώς η Ισπανία κοντράρεται με τη διοργανώτρια Ρωσία στις 17:00, ενώ η Κροατία αντιμετωπίζει τη Δανία στις 21:00.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα:

Φάση των «16»

Σάββατο 30 Ιουνίου:
Γαλλία – Αργεντινή 4-3
Ουρουγουάη – Πορτογαλία 2-1

Κυριακή 1 Ιουλίου
Ισπανία – Ρωσία (17:00)
Κροατία – Δανία (21:00)

Δευτέρα 2 Ιουλίου
Βραζιλία – Μεξικό (17:00)
Βέλγιο - Ιαπωνία (21:00)

Τρίτη 3 Ιουλίου
Σουηδία – Ελβετία (17:00)
Αγγλία - Κολομβία (21:00)

Προημιτελική Φάση (6-7/7)

9) Ουρουγουάη - Γαλλία (06/07, 17:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
10) Νικητής 5 (Βραζιλία ή Μεξικό) - Νικητής 6 (Βέλγιο ή Ιαπωνία) (06/07, 21:00, Kazan Arena, Καζάν)
11) Νικητής 7 (Σουηδία ή Ελβετία) - Νικητής 8 (Κολομβία ή Αγγλία) (07/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
12) Νικητής 3 (Ισπανία ή Ρωσία) - Νικητής 4 (Κροατία ή Δανία) (07/07, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

Ημιτελική Φάση (10-11/7)
13) Νικητής 9 - Νικητής 10 (10/07, 21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
14) Νικητής 11 - Νικητής 12 (11/07, 21:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

«Μικρός» Τελικός (14/7)
Ηττημένος 13 - Ηττημένος 14 (17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Τελικός (15/7)
Νικητής 13 - Νικητής 14 (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ