Facebook Pixel Premier League: Τέλος ο... κατήφορος για την Άρσεναλ - Μεγάλη νίκη με ανατροπή σε 10 λεπτά (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-12-10 00:10:00

Οι «κανονιέρηδες» επικράτησαν εκτός έδρας της Άστον Βίλα με 3-1.

Premier League: Στις νίκες μετά από επτά αγωνιστικές επέστρεψε η Άρσεναλ, η οποία κατάφερε με ένα ξέσπασμα να νικήσει στην έδρα της Άστον Βίλα με 3-1!

Η ομάδα του Φρέντι Λιούμπεργκ, που είναι υπηρεσιακός προπονητής, βρεθηκε πίσω στο σκορ στο μίνι λονδρέζικο ντέρμπι από το γκολ του Ογκμπόνα στο 38' όμως στο δεύτερο ημίχρονο αντέδρασε και με τρία γκολ από το 60ο μέχρι το 69ο λεπτό έφτασε στη μεγάλη ανατροπή και στο εντυπωσιακό 3-1.

Στο 60' ο Μαρτινέλι έφερε το ματς στα ίσια, στο 66' ο Πεπέ με γκολάρα έκανε το 1-2, ενώ το... κερασάκι ήρθε στο 69' από τον Ομπαμεγιάνγκ!

Με το τρίποντο αυτό, που ήταν το πρώτο μετά από τις 6 Οκτωβρίου και επτά διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα στην Premier League, η ομάδα του Λιούνγκμπεργκ ανέβηκε στην 9η θέση και πλησίασε στους επτά πόντους την 4η Τσέλσι, ενώ στο αντίποδα τα σφυριά έμειναν στην 16η θέση, μόλις έναν πόντο πάνω από τη γραμμή του υποβιβασμού.