Facebook Pixel «Κόλλησε» η Μίλαν, στο -3 η Νάπολι
| 2011-02-06 19:04:00

«Κόλλησε» η Μίλαν, στο -3 η Νάπολι

Πολύτιμους βαθμούς άφησε στο «Λουίτζι Φεράρις» η Μίλαν καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Τζένοα, δίνοντας την ευκαιρία στη Νάπολι που νίκησε 2-0 την Τσεζένα να μειώσει τη διαφορά στο -3.

Οι ροσονέρι προηγήθηκαν στο 29` με τον Πάτο, όμως ο Αντόνιο Φλόρο Φλόρες έφερε το ματς στα ίσια στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ισοπαλία για τους «ροσονέρι» μετά το 0-0 στο ντέρμπι με τη Λάτσιο.

Η Νάπολι με γκολ των Καβάνι (13`) και του Σόσα στις καθυστερήσεις «καθάρισε» τη μαχητική Τσεζένα.

Βαθμούς άφησε και η Λάτσιο στη Βερόνα, καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Κιέβο. Το τελικό 1-1 διαμορφώθηκε από τους Ερνάνες στο 45ο και Σέζαρ στο 64ο λεπτό.

Η Παλέρμο συνέχισε την πολύ καλή πορεία της επικρατώντας με 4-2 εκτός έδρας της Λέτσε, ενώ Πάρμα και Φιορεντίνα αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο «Ένιο Ταρντίνι».

Τέλος, στο ντέρμπι των ουραγών, η Μπρέσια νίκησε 2-0 την Μπάρι και η τελευταία μόνο με θαύμα θα μείνει πλέον στην κατηγορία.