Είναι πραγματικά κρίμα ότι ο Ατρόμητος δέχθηκε το γκολ στην τελευταία φάση του α’ μέρους. Αν πήγαινε με το 1-0 στα αποδυτήρια, τότε μπορεί η εξέλιξη του αγώνα να ήταν διαφορετική. Όπως θα μπορούσε να κάνει και το 2-1 στην φάση με τον Γιαννούλη δέκα λεπτά πριν την λήξη.

Ανεξάρτητα, όμως, από το αποτέλεσμα αξίζουν πολλά μπράβο στους Περιστεριώτες. Κατάφεραν με την μαγκιά τους να αποσπάσουν αποτέλεσμα από έναν πολύ δυνατό αντίπαλο και θα πάνε στην Αγγλία για να διεκδικήσουν όσες πιθανότητες έχουν. Κι αν φύγουν από την διοργάνωση, να το κάνουν με το κεφάλι ψηλά.

Ο Ατρόμητος κατάφερε να κερδίσει κι άλλους πόντους αξιοπιστίας σαν ομάδα. Μετά την περσινή σεζόν και την δεύτερη σερί παρουσία σε τελικό κυπέλλου, δείχνει να συνεχίζει από εκεί που ολοκληρώθηκε η αγωνιστική περίοδος.